Nytt medlemsystem som du tjänar på

Inför den kommande säsongen som kommer att kallas Derbysäsongen har Assyriska FF inför nytt medlemssystem där det ges utrymme för olika behov. Både enskilda personer och hela familjer ska kunna vara medlemmar och till och med tjäna på sitt medlemskap. "Medlemskapet ska smaka mer än det kostar" säger ordförande Moussa Esa.

Med endast en månad kvar till premiären vässar laget på sin fysik och form. Styrelsen och Zelge Fans jobbar parallellt med att hitta nya samarbetspartner och vässa sitt nya medlemssystem. Genom appen Cardskipper blir medlemskapet digitalt och mer anpassat till behovet hos medlemmarna. Assyriska FF vill ge sina medlemmar extra förmåner från klubben och även förmånliga erbjudanden från sina samarbetspartner, tanken är att medlemmarna ska tjäna på att vara medlemmar.

- Tanken är att våra medlemmar ska kunna vara med och påverka, följa laget på plats och även få förmåner och erbjudanden i sitt medlemskap. Medlemskapet ska smaka mer än vad det kostar, meddelar ordförande Moussa Esa.

Idag har Assyriska t ex förmånliga erbjudanden från Olearys Heron City, Synsam, Brolles Mix och Auto Däck. Tanken är dock att bygga på med minst tjugo erbjudanden till från nya och gamla samarbetspartner innan premiären.

Vill ditt företag vara med och erbjuda våra medlemmar något kan du skicka ett mejl till moussa@assyriska.se

Läs mer om våra olika medlemskap HÄR

Skribent:Redaktionen
Dela artikeln

Kommentarer

Det finns inga kommentarer till den här artikeln ännu. ⁨Om du är klubbmedlem, logga in för att lämna en kommentar.⁩